İnme (Felç – Strok) Tedavisi

İnme (Felç – Strok) Tedavisi, İnme (felç) beyni besleyen damarlardan birinin tıkanması veya kanaması sonucu ortaya çıkan hastalık tablosudur. Her iki durumda da beynin kan akımı bozulmaktadır. Tıkanan veya kanayan damarın beslediği beyin bölgesine oksijen ve gerekli besin maddeleri ulaşamaz. Sonuçta beynin bu bölgesinin vücut üzerindeki kontrolü ortadan kalkar. İnmeli (Felç-Strok) hastada bu bölgelerden biri etkilenmiştir ve hastalığın bulguları etkilenen bölgeye göre değişiklik gösterir.

Beynin sol yarısı vücudun sağ tarafını, sağ yarısı ise vücudun sol tarafını kontrol eder. Konuşma merkezi insanların büyük bir kısmında beynin sol yarısında yerleşmiştir.

İnme pek çok ülkede en fazla ölüme yol açan ve en fazla sakat bırakan hastalıklar arasındadır. Hastaya olduğu kadar, çevresine ve topluma maliyeti çok yüksek bir hastalıktır.

İnmelerin büyük bir bölümü beyni besleyen damarların tıkanıklığına bağlıdır. Damar tıkanıklığının nasıl geliştiği şekil 3′de gösterilmiştir. İnmelerin küçük bir bölümü (%15) ise beyin damarının yırtılarak kanamasına bağlıdır.

Eksen Sağlık Olarak Diğer Hizmetlerimiz:

Yaşlı Bakımı, Felçli Hasta Rehabilitasyonu, İstanbul Özel Yaşlı Bakım Evi, Nörolojik Rehabilitasyon, Evde Uzun Dönem Hasta Bakımı, Ortopedik Rehabilitasyon, Terminal Dönem Hasta Bakımı, Geriatrik Rehabilitasyon, Yatalak Hasta Bakımı, Özel Rehabilitasyon, Yaşlılara Sosyolojik ve Psikolojik Destek, Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, ALS Hasta Bakımı, Spina Bifida Hastalığı ve Tedavisi, Alzheimer Hasta Bakımı, Bakım evi, Demanslı Hasta Bakımı, Multipl Skleroz Tedavisi ve BakımıParkinsonlu Hasta Bakımı, Hemipleji İnme Tedavisi, Multiple Skleroz Hasta Bakımı, Vertigo Hastalığı ve Bakımı, Gündüzlü Yaşlı Hasta Bakım Hizmetleri, Serebral Palsi (SP) Hastalığı ve Bakımı, NGS PEG Hasta Bakımı, İş Uğraş Terapisi (Ergoterapi), Trakeostomili Hasta Bakımı, Konuşma Terapisi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR) Yatağa Bağımlı Hasta Bakımı, Ameliyat Sonrası Hasta Bakımı, Parapleji (Paraplegia) Rehabilitasyonu, Tetrapleji Rehabilitasyonu, Kalça Protez Ameliyatı Sonrası Hasta Bakımı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu, İnme Felç Sonrası Hasta Bakımı, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyonu, Yoğun Bakım Sonrası Hasta Bakımı, Refleksoloji